تایید جدید برای Afinitor پیشنهاد ویژه برای درمان دو بیماری نادر

Health-Insurance-and-the-Health-Care-System-1170x500

یک اندیکاسیون جدید برای درمان Novartis drug Afinitor (everolimus) تایید شده است که برای درمان تومورهای غیرعملکردی، تمایزداده شده ی پیش رونده و تومور های نورواندوکرین(NET) ریوی که غیرقابل برداشت، پیشرفته در محل و یا متاستانیک هستند به کار می رود.

NET شکل نادری از سرطان است که به طور معمول با پیش آگهی ضعیف و گزینه های محدود درمان نمود پیدا می کند. NET می تواند به صورت عملکردی یا غیر عملکردی تعریف شود. NET غیر عملکردی، با نشانه هایی که از رشد تومور ایجاد می شوند، مانند انسداد روده، درد و خونریزی برای NET دستگاه گوارش و آسم، بیماری انسداد مزمن ریوی و ذات الریه برای NET ریوی، مشخص می شوند.

تایید Afinitor که یک بررسی اولویت گرنت شده توسط سازمان غذا و داروی امریکا است، بر اساس کارآمدی و امنیت داده RADIANT-4 study شکل گرفته است. Afinitor ریسک پیشرفت در بیماران با NET ریوی یا دستگاه گوارش غیر عملکردی را تا بیش از ۵۰% کاهش داد. میانه ی بقای بدون پیشرفت تومور نیز ۱/۷ ماه در بیماران درمان شده با Afinitor در قیاس با بیماران تحت درمان با دارونما، افزایش یافت.

بیشترین عوارض گرید ۳ و ۴ شایع مربوط به درمان با Afinitor، عفونت، اسهال، خستگی و ورم دهان و قند خون بود.

Afinitor در گذشته برای درمان سرطان سینه HR+/HER2 پیشرفته در ترکیب با exemestane بعد از prior endocrine therapy تایید شده بود. این تایید این دارو را تنها راه درمان تایید شده برای درمان بیماران NET ریوی و تنها راه درمان دهانی تایید شده برای بیماران NET دستگاه گوارش می باشد.

منبع:http://www.journalofclinicalpathways.com/news/fda-approval-alert-new-approval-afinitor-offers-treatment-two-rare-diseases